icon

Cortana

2.10.9.12364-enus-release için
Android

3.7

29

Microsoft'tan eksiksiz bir sanal asistan

785k

Bu uygulamayı oyla

+3

Cortana, Microsoft'un Google Now ve Apple Siri'ye cevabıdır. Piyasaya sürülmesi içinde bulunduğu Windows 10 işletim sisteminin çıkışıyla aynı anda olmasına rağmen resmi Android uygulamasının kullanılması ile daha portatif ve yardımcı olmuştur.

Asistan ile sesiniz veya sanal klavyeniz aracılığıyla komutlar ya da sorular gönderebilirsiniz. Cevap vermek için arama tercihlerinizi, bulunduğunuz konumu ve yüklenmiş uygulamaları kullanır. Bu yolla online alarak aranabilen sorular sorabilir (Microsoft'un sahip olduğu Bing aracılığıyla) ya da Cortana hatırlatıcıları kaydetmek ya da kişilerinizi düzenlemek gibi daha zor görevler gerçekleştirebilir.

Cortana, cihazınızda bulunan konum belirleme sistemini kullanarak, yakınlarınızda bulunan gezilip görülebilecek yerleri önerebilir veya gitmek istediğiniz yere en hızlı şekilde gitmenizi sağlayacak yolları gösterebilir. Cortana'nın kart sistemi sayesinde ana menüde tıpkı bir ana sayfa gibi yerel haberler ve hava durumu dahil her çeşit bilgiyi görebilirsiniz.
Notlar

Cortana'nın şu anki versiyonu beta sürümüdür ve sadece İngilizce ifadeleri anlar.

X